JAKA ZBLIŻAJĄCA SIĘ ZAGŁADA? ANALITYK PYTA, JAK WYKRES BITCOIN’A POZOSTAJE BYCZY.

Wielu analityków w ostatnich tygodniach twierdziło, że Bitcoin jest na skraju zejścia z urwiska. Nie bez powodu: istnieją techniczne oznaki wskazujące na to, że BTC wkrótce zostanie poddany stromej retrakcji.

Przede wszystkim, BTC została odrzucona przy wciąż ważnym oporze 10.500 dolarów. W październiku 2019 r. poziom ten wyznaczył szczytowe wartości rajdów, a w lutym 2020 r. – szczytowe wartości. Fakt, że Bitcoin nie przeszedł go po raz trzeci z rzędu świadczy o jego słabości.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
A po drugie, tendencje głośności wydają się przechylać na korzyść niedźwiedzi. Odnosząc się do poniższego wykresu, jeden z komentatorów rynku kryptońskiego powiedział:

“Jeszcze kilka wskazówek, które nadają się do dystrybucji HTF. 1. Rosnący popyt na rynku na skraju upadku. 2. Obok siebie, wzrost i spadek wraz z dominującą presją ze strony wolumenu sprzedaży.”

Analiza dystrybucji BTC udostępniona przez inwestora “Cold Blooded Shiller” (@Coldbloodshill na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Zarządzający funduszem mówi jednak, że wykres Bitcoin’a jest nadal bardzo byczy, a pod nosami traderów tworzy się wzór kontynuacji.

BITCOIN TWORZY BYCZĄ STRUKTURĘ WYKRESU NIEWIDZIALNĄ DLA WIĘKSZOŚCI INWESTORÓW.

Dla większości inwestorów krypto walutowych, działania cenowe Bitcoin’a wydają się być niedźwiedzie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jest powód, dla którego stopy finansowania na rynkach kontraktów terminowych BTC ponownie zaczynają wykazywać tendencję spadkową.
Mohit Sorout, partner zarządzający Bitazu Capital, nie jest jednak zbyt pewny, czy bycie niedźwiedzim jest tutaj właściwe.

W dniu 5 lipca podzielił się poniższym wizerunkiem z następującym podpisem: “Naprawdę ciekawi jestem, o czym ciągle gadacie o tej nadchodzącej zagładzie.”

Chociaż nie jest to jednoznaczne, wykres sugeruje, że Bitcoin może tworzyć coś w rodzaju rosnącego trójkąta. Jak opisuje StockCharts, trójkąt wznoszący jest “byczą formacją, która zazwyczaj tworzy się podczas trendu wzrostowego jako wzór kontynuacji”.

Trójkąt wznoszący charakteryzuje się płaskim wyżem i stale rosnącymi niżami na niższych objętościach.
Jak pokazuje wykres Bitcoin’a Sorout, kryptokur waluta wiodąca tworzy coś podobnego do trójkąta wznoszącego się.

Bitcoin
Wykres cen Bitcoinów udostępniony przez handlowca Mohita Sorouta. Wykres z TradingView.com

Jeśli Bitcoin handluje jak większość aktywów w większości trójkątów rosnących, BTC wzrośnie po ustaleniu 10.000 dolarów jako wsparcie. Zaprzeczałoby to “nadchodzącej zagładzie”, o której Sorout wspominał w swoim quippy’m podpisie.

NIE JEDYNYM, KTÓRY SPODZIEWA SIĘ WZROSTU

Sorout nie jest jedynym, który spodziewa się sukcesu.
Mike McGlone, starszy strateg towarowy w Bloomberg Intelligence, napisał 2 lipca:

“Zmienność powinna nadal spadać, ponieważ Bitcoin przedłuża swoje przejście do kryptońskiego odpowiednika złota z wysoce spekulacyjnego aktywu, ale oczekujemy, że ostatnia kompresja zostanie rozwiązana poprzez wyższe ceny”.

Są też inne byki, jak inny inwestor, który zauważył, że Bitcoin prawie nigdy nie osiąga szczytu, gdy stopa finansowania kontraktów BTC jest ujemna.